Historia magistra vitae est (Історія — вчителька життя)
(Цицерон).
11 червня 2020 року на платформі Zoom проведено методичне об’єднання викладачів історії та суспільних дисциплін. До участі в конференції долучилися 19 учасників з закладів фахової передвищої освіти області.
Засідання відкрила голова методичного об’єднання Кухаренко Г.М., яка ознайомила з питаннями порядку денного.
Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу. Воно вимагає нових знань та умінь, швидкого реагування, обрання дієвих онлайн-інструментів для проведення занять, при чому як від викладачів, так і від студентів.
Наскільки вдало організовано онлайн-навчання з історії, предмету, з якого передбачене ЗНО, та суспільних дисциплін в закладах фахової передвищої освіти області, і як викладачам вдалося адаптуватися до нових умов?
Досвідом роботи на платформі Moodle поділився викладач Коледжу економіки і технологій ЧНТУ Жосткий А.М.
Про тестові технології перевірки знань за допомогою сервісу Google форми розповіла Омельченко І.В., викладач Бобровицького коледжу економіки та менеджменту ім. О.Майнової. З цього ж питання виступила Гулак І.В., викладач Ніжинського медичного коледжу. Вона також проаналізувала особливості застосування case-освітніх технологій у дистанційному навчальному процесі для підвищення його якості.
Кобижча І.І, викладач Козелецького коледжу ветеринарної медицини БНАУ та Колейко В.Ю., викладач Прилуцького агротехнічного колежу розповіли про свій досвід використання таких інтернет-платформ, як Ed-Era, Classtime, Google Classroom та Prometheus.
Жваву дискусію визвали питання, як надихати й мотивувати студентів та давати раду технічним проблемам.
Керівник ОМО Кухаренко Г.М. підвела підсумки роботи за 2019-2020 рік та зібрала пропозиції щодо планування на наступний навчальний рік.
Не дивлячись на особливий онлайн формат, зустріч була дуже конструктивною.
Фотоальбом: Засідання обласного методичного об’єднання викладачів історії та суспільних дисциплін
Смущенко І.А., методист Ради директорів
|