09 листопада 2020 року на платформі Zoom відбулося засідання обласного методичного об’єднання бібліотекарів ЗФПО Чернігівської області.
Пандемія вірусу показала, що світ може змінитися досить швидко і бібліотеки можуть грати іншу, більш навіть важливу роль. Епідемія поставила бібліотеки в ситуацію необхідності швидкого реагування і розвитку онлайнових сервісів. Це стало для бібліотек закладів освіти випробуванням на життєздатність і стійкість, а для кожного бібліотечного фахівця - на затребуваність і професіоналізм. Бібліотеки ЗФПО Чернігіівської області довели, що саме вони стали надійним плечем допомоги для викладачів в питаннях організації освітнього процесу та проведення виховної роботи.
Засідання відкрила Людмила Ющенко, голова методичного об’єднання, яка нагадала про рекомендації Державної науково-педагогічної бібліотеки імені В.О. Сухомлинського НАПН України щодо безпеки роботи бібліотек закладів освіти під час пандемії та правила виходу з карантину.
Завідувачка бібліотекою Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені М. Заньковецької Марина Прядко виступила зі змістовною та цікавою доповіддю-презентацією на тему: «Бібліотека – відкритий онлайн-простір: досвід дистанційної роботи бібліотеки КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені М. Заньковецької».
Про грунтовну роботу, яку проводить бібліотека ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій» НУ «Чернігівська політехніка» доповіла завідувачка бібліотекою Іллєнко Юлія.
Засідання продовжилося у форматі «круглого столу». Колеги обмінялися досвідом та сформували список порад, як бібліотеці залишатися ефективною в умовах адаптивного карантину та дистанційного навчання. А саме:
- розказувати більше про онлайн-сервіси, що може запропонувати бібліотека (електронні ресурси (електронні бібліотеки, бази даних повнотекстових ресурсів, дослідницькі бази даних, що доступні 24/7), віртуальні довідки, блоги);
- популяризувати ресурси, що можуть стати у нагоді в освітньому процесі, який зараз відбувається дистанційно;
- залишатися на зв'язку з користувачами через електронну пошту, сторінки в соціальних мережах, чат-боти, телефон тощо;
- використовувати можливості відеоконференцій для заходів, що заплановані до проведення;
- активніше репрезентувати нові інформаційні продукти і сервіси бібліотек;
- запропонувати користувачам поділитися своїми ідеями та ініціативами щодо альтернативних послуг, які бібліотека може їм надати.
Фотоальбом: Засідання обласного методичного об’єднання бібліотекарів ЗФПО Чернігівської області
Смущенко І.А., методист Ради директорів
|